Yetişkinler İçin Hobi Resim Atölyesi – Arsu Güzel Sanatlar Akademisi
parallax background

YETİŞKİNLER İÇİN HOBİ RESİM ATÖLYESİ


Resim dersleriyle, her şeyden önce sanatın terapi etkisiyle tanışacak, iş hayatının yoğun ve yorucu koşturmacasından sıyrılarak hayatınıza renk katma fırsatı bulacaksınız. Bununla birlikte, resim tekniğinizi geliştirecek, gizli kalmış yeteneklerinizi keşfedecek, kendinize daha fazla güvenmeye başlayacaksınız. Sosyal ve eğlenceli bir atmosferde yeni arkadaşlar edinecek, resimle birlikte hapsolduğunuz rutinin dışına çıkarak hayata karıştığınızı hissedeceksiniz.

Resim, duygu ve düşüncelerin çizgilerle, belirli tonlamalarla, kalem ya da boyayla, kâğıt üzerinde ifade edilmesi sanatıdır. Bu sanatla ilgilenen kişiye ise ressam denir. Resim, geçmişten günümüze uzanan bir sanat dalıdır. Mağara duvarlarına çizilmiş resimler, insanoğlunun geçmişte de duygu ve düşüncelerini ifade etmekte bu sanatı kullandıklarını gösterir.

Resim derslerine başlamadan önce, eğitimi veren kişinin bu konuda uzman olup olmadığını öğrenmelisiniz. Aynı zamanda derslerin alınacağı kurumun da M.E.B. onaylı olmasına dikkat ediniz.

Resim yapmayı öğrenmenin süresi değişkenlik gösterebilir. Bu, tamamen kişinin öğrenme sürecine bağlıdır. Resim bir yetenek işinden çok, tekniklerinin öğrenilerek geliştirilebilmesi işidir. Çizgi çalışmaları, ölçüler, nesne çizimleri, geometrik formlar, renkler ve tonlamalar öğrenilmesi gereken detaylı bilgilerdir. Bu yüzden eğitim, kişinin resme olan yatkınlığına bağlı olarak 5-6 ay kadar sürebilmektedir. Kişi, isteğe bağlı olarak hoca eşliğinde ileri teknikler deneyerek gelişimine daha ciddi devam edebileceği gibi, bireysel olarak da devam edebilir. Bu süreçte önemli olan, kişinin sürekli olarak çizimlerle kendini geliştirmesidir.

Translate »