parallax background

ARSU Akademide tüm branş dersleri bire bir uzman öğretmenlerle yapılır…

Sanat eğitiminde dünya standartlarını ülkemize getiriyoruz.ARSU AKADEMİ

Sanat eğitiminde dünya standartlarını ülkemize getirme vizyonuyla kurulan ARSU Güzel Sanatlar Akademisi, yurt dışındaki akademik oluşumlarla iş birliği içerisinde olup; uluslararası standartlara uygun, alternatif eğitim metodu ve programlarla kişiye özel, sanat eğitimi sunmayı amaçlamaktadır.

Akademi, yüksek öğretim kurumları, üniversite ve konservatuvar öğretim görevlilerinden oluşan kadrosuyla en yenilikçi eğitim yöntemleri doğrultusunda sürekli gelişimi hedef almaktadır. Her yaş grubuna özel ve amaca yönelik programlarla sanatın her dalında eğitim veren, bilgiyi pratikle yoğurarak çeşitli etkinliklerle herkesin kendini deneyimleyebileceği bir platform sağlayan özel bir eğitim kurumudur. Deniz ve ufka bakan konumu ile doğanın, canlılığın ve sanatın buluştuğu nadir merkezlerden biridir. Temel ilkesi, tek bir sisteme bağlı kalmaksızın, öğrencilerine yurt içi ve yurt dışında konservatuvar, güzel sanatlar üniversitelerinde öğrenim görebilme olanağı sunmak, uluslararası sertifika ve diploma programları başta olmak üzere farklı program seçenekleri ile kişiye en uygun ve en doğru eğitimi verebilmektir.

arsu-akademi-hakkimizda-2

Amaç ve Vizyon


Her insanın içinde var olan, keşfedilmiş ya da keşfedilmemiş üstün özgünlüğü doğru yöntemleri uygulayarak ortaya çıkartmak ve kişinin özgüvenini besleyerek kendinden, hayatından yarattıkları ürettikleri yoluyla zevk almasını sağlamasını amaçlıyoruz.

Unutmamalıyız ki katı yöntemler, her ne kadar en üst düzey eğitim birimleri dahi olsa bile, bireyin özgüvenini sarsarak kişinin gelişmesini durdurup, belki de var olan yeteneğini derinlere gömebilir. Hep doğru bilinen tek düze metotlar yaratıcılığı yok ederek, bireyin yenilik yapma arzusunu olumsuz tepkilerden korku duyulması sebebiyle engelleyebilir. Çünkü hayali gerçeğe dönüştüren en temel şey olan inanç zarar görür. Oysa ki başarının en önemli unsuru inanç; sanatın gereği ise yaratıcılıktır.

İnsanoğlu ancak kendini gerçekleştirebildiğinde gerçek anlamda var olur ve ölümsüzleşir. Arsu Güzel Sanatlar ’da esas olan amaç, öncelikle her insana bahşedilmiş estetiği bireyin fark etmesini sağlamak, bireye özgü eğitimle kişinin kendi duygulanım ve düşünüşünde yoğurarak, onu geliştirmek ve mükemmelliğe eriştirerek, icra edilen sanat eserini diğerlerinin duygulanım ve düşünüşüne sunmaktır. Bu gerçek anlamda varoluştur; insanın kendini mükemmelleştirmesi, dış dünyaya herkesin anlayabileceği bir dilde ifadesi, özgürlüğü ve ölümsüzlüğüdür.

Sanat, insanın yaşamda erişebileceği en yüksek entelektüel ve ruhsal seviyeye ulaşmanın yoludur.

 
parallax background