İnovatuvar – Arsu Güzel Sanatlar Akademisi
parallax background

TÜRKİYE'NİN KIYMETLİ ÜSTATLARI İNOVATUVAR'DA
GELECEĞİN MÜZİSYENLERİNİ YETİŞTİRİYOR

Giriş Sınavları için Son Başvuru Tarihi: 10 Ocak 2024


İNOVATUVAR NEDİR?

Amaç ve Tanım


Arsu Güzel Sanatlar Akademisi, 10. yılında tüm deneyim ve birikimini ülkemizin kıymetli, önde gelen isimleri ile birlikte dünyanın birçok yerinden misafir eğitmen ve sanatçılarıyla İNOVATUVAR Programı çatısı altında bir araya getiriyor.

İlk yılında Piyano, Keman ve Flüt branşlarında öğrenci kabul edecek olan eğitim programında; Devlet Sanatçısı Hüseyin Sermet, Prof. Meral Yapalı, Prof. Ova Sünder, Prof. Toros Can, KKTC Devlet Sanatcısı Rüya Taner, Doç. Bahar Biricik, Doç. Başak Ersöz Eylül 2019 - 2020 eğitim öğretim dönemi itibariyle birebir ve master class derslerinde öğrencilerle buluşuyor olacak.

İNOVATUVAR Programı Ani Sazak Arsu ile Dilek Çipli koordinatörlüğünde yürütülürken teori eğitimleri Çağlar Arsu, Mustafa Avşar, Uğurcan Gültekin tarafından uygulanacak.

İNOVATUVAR Programı, akademik ve artistik düzeyde eğitim olanağı ile birlikte yurt içi ve yurt dışı eğitim ortaklığı ve işbirliği ile bu hedef doğrultusunda öğrenim gören öğrencilere kariyer edinme imkanı sunuyor.

İNOVATUVAR Müzik Programı, Klasik müfredat ve ekollerin temeli üzerine, modern metot ve yöntemlerin dahil edildiği, ancak hepsinden önemlisi, belirlenmiş kalıpların dışına çıkarak, kişiye özel, öğrencinin müzikal algısı ve ihtiyacına göre şekillenen bir yaklaşımı benimsemektedir.


inovatuvar-meral-yapali
inovatuvar-ova-sunder
inovatuvar-huseyin-sermet
inovatuvar-ruya-taner

NASIL BİR EĞİTİM ALACAKSINIZ?

İNOVATUVAR 'ın 5 Temel Prensibi


Kalıba göre değil, kişiye göre belirlenen eğitim modeli ve müfredatıÖğrencinin kendi tasavvurunda yaratımlarını ifade edebilme olanağını bulabilmesiKlasik, ancak ekoller doğrultusunda belirlenmiş kalıpların ötesindeki fikirlerini paylaşabilmeleriYurt içi ve yurt dışında çeşitli eğitim programları, festival, yarışmalara katılma fırsatını değerlendirebilmeleriFarklı bakış açılarına açık, farklı üstatların deneyimlerini keşfetmeye yönelik, pek çok eğitmen ve sanatçıyla çalışabilme olanağı


Translate »