ÇÖP – Arsu Güzel Sanatlar Akademisi
parallax background

ARSU AKADEMİ PLASTİK SANATLAR EĞİTİMİ

Tasarım ve Hobi Gelişim Atölyesi

Bu atölyede, tasarımın ve görsel sanatların tüm yönlerini bulacaksınız.


PLASTİK SANATLAR

Evren, seslerin ve renklerin titreşimlerinden oluşmuştur.

TESLA der ki " Eğer evrenin sırlarını çözmek istiyorsanız, onu enerji, frekans* ve titreşim olarak düşünün."

* Frekans: elektrik, ışık, ses dalgalarının sıklığı.

Aslında birer sanat eseri olan tasarımlar ve icatlar, düşünceden ellere doğru akar ve düşünce, 3 boyutlu alemde somutlaşan yaratımlara dönüşür. Düşüncenin elle tutulur, gözle görülür bir yaratım olma serüveni ise, mantık, muhakeme ve akıl yürütme deneyimlerinin ta kendisidir. İşte bu yüzden el becerilerinin çocuk gelişimindeki rolü çok mühimdir.

El becerileri ile yaparak öğrenen çocuklar, dikkat, odaklanma, konsantrasyon, yaratıcılık gibi bilişsel işlevlerini geliştirirken, günlük hayatta çok gerekli ve pek çok mesleğin temeli olan, günümüzün ve geleceğin en önemli becerisi sayılan, tasarımcılara dönüşürler.

Arsu Akademinin Plastik Sanatlar atölyelerinde çocuklarımız alanında uzman, branş öğretmenleri ile, birlikte yaparak öğrenmenin, bir ürün ortaya çıkarmanın hazzı ve mutluluğunu deneyimlerken, her birinin kendine özgü fikrini ve dokunuşunu ortaya koymasını ve kendini keşfetmesini önemsiyoruz.

3+ yaş itibari ile başlayan, en fazla 5 kişiden oluşan gruplar ve ders programı hakkında ayrıntılı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

HOBİ TASARIM ATÖLYELERİ

1. Resim Atölyesi

Resim atölyelerinde, yaş gruplarının, fiziksel ve bilişsel özelliklerine göre farklı içerik ve konuları, renkleri, desenleri, dokuları, boyut algısı ile perspektif ve formları, parmak boyasından, kara kaleme, sulu boyadan yağlı boyaya her türlü malzemeyle, sanat tarihinden, ilham veren biyografilere, kültür, mizah ve eğlenceyi katarak çiziyoruz.

2. Kukla Atölyesi

Kukla atölyesi programında öğrenciler bir yandan farklı tekniklerde kukla yapımının ayrıntılarını öğrenirlerken, bir yandan da kuklaların tarihsel ve kültürlerarası yolculuğuna tanıklık ediyorlar. Atölye sonunda gerçekleştirilen “Kukla Tiyatrosu” ile emeklerini sunabilme, kendilerini ifade edebilme, empati kurabilme, etkileşime geçebilme yeteneğini geliştirmede bir adım daha atma olanağını buluyorlar.

3. Mask Atölyesi

Mask atölyesinde öğrenciler en önemli yontu malzemelerinden biri olan kil ile tanışırlar. Her hafta farklı bir duyguya odaklanılarak yaratıcı ellerin kile biçim vermelerine ve üzerinde yoğunlaşılan duygular aracılığıyla minik dostlarımızın birbirleriyle paylaşımda bulunmalarını, dünyalarına yepyeni pencereler açmalarını olanaklı kılar.

4. Kolaj Atölyesi

Dergiler, kartpostallar, fotoğraflar bir yanda...makaslar, yapıştırıcılar ve hayal gücünün uçsuz bucaksız dünyası diğer yanda. Bir aylık bu atölye ile farklı konu başlıkları altında kolaj tekniğinin yaratıcılığımızı nasıl geliştireceğini eğlenerek keşfediyoruz.

5. Maket Atölyesi

Geleceğin tasarımcıları, mimarları, endüstriyel tasarımcıları için bir “ilk adım” niteliği taşıyan eşsiz bir model yapım atölyesi! Bir aylık sürede en görkemli binalardan en göz alıcı arabalara, en şık ayakkabılardan en uçuk robotlara her türlü tasarım nesnesine kendi yorumlarını getirecek öğrenciler el becerilerinin yanı sıra teknik çözümleme becerilerini de geliştirme şansını yakalıyorlar.

6. Baskı Atölyesi

Bu atölye çalışmasında her hafta farklı bir baskı tekniğini sanatsal yaratım süreci içerisinde keşfe çıkıyoruz. Bu eğlenceli keşif sürecinde kağıtlar, ambalajlar, tişörtler ve kumaşlar yaratıcı baskı çalışmalarımızla yepyeni bir soluk buluyorlar!

7. Elişi Atölyesi

Kağıt, kumaş, düğmeler, boncuklar...her türde malzemenin kullanıldığı yaratıcı tasarım çalışmaları ile katılımcı çocukların bir yandan keyifli zaman geçirirlerken, bir yandan da el becerilerini geliştirecekleri elişi atölyesine bekliyoruz.

8. Röprodüksiyon Atölyesi

Çoğumuz Van Gogh’un ayçiçeklerine hayranlık duyuyor, Picasso’nun eşsiz kompozisyonlarını yakından tanıyoruz. Peki, bu ünlü resimleri bir de çocukların yorumlamalarıyla görmeye ne dersiniz? Röprodüksiyon atölyesi çocukları dünyaca ünlü tablolarla tanıştırırken, onların hem görsel ve genel kültürlerini geliştiriyor hem de gördüklerini kendi kişisel dilleriyle yorumlama olanağını sunarak sanatsal yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyor.

9. Kağıt Yapım Atölyesi

Çocuklar, kendi ellerinizle yaptığınız kağıtları resimlendirmeye ne dersiniz? Kağıt yapım atölyesinde el yapımı kağıtların şaşırtıcı ve keyifli oluşum sürecine tanıklık edebilir, hem geri dönüşüm bilincini hem de yaratıcılığınızı geliştirebilirsiniz.

10. Çizgi Roman Atölyesi

Herkese kendi kahramanını yaratma olanağını sunan Çizgi Roman ve Animasyon Atölyesi aracılığı ile bir hikâyeyi oluşturma ve onu çizgilere aktarmanın, kahramanları tiplendirmenin temel bilgileri öğrencilerle paylaşılıyor.

11. Açık Alanda Sanat

Gözlemleme, yorumlama ve aktarma...tuvallerimizi dışarı çıkartıyor, yüzeyinde ışığın oyunlar oynadığı doğayı kendi gözlerimizin süzgecinden resmimize aktarıyoruz. Çocuklarınızı yazın sıcak günlerinde ağaçların ve denizin serinliğinde yaratmaya çağırıyoruz.

12. Çocuklarla Moda Tasarım Atölyesi

Günümüz dünyasının en gözde mesleklerinden biri ile ilk tanışıklık için tasarımın çizimden uygulamaya yaşadığı süreçleri, farklı konseptler ve kavramlar üzerinden düşünerek, fikirleri üretimle yoğurabilecekleri bir aylık atölye ile çocuklara sunuyoruz. Sizleri bu keyifli dünyanın kapılarını aralamaya davet ediyoruz.

Montessori Etkinlikleri

3 yaş itibariyle en keyifli atölyeler Montessori Etkinlikleri ile başlıyor! Maria Monterssori'nin " Tecrübe ederek öğrenme " ilkesi doğrultusunda tasarlanmış atölyelerde kendi kendine yapmayı teşvik el-göz koordinasyonunu geliştiren, kendi becerilerini ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlayan el becerileri ile duyu gelişimi, dil gelişimi, günlük yaşam etkinlikleri.

Translate »