content_header

GÜLSİN ONAY MASTERCLASS

 

 

Uluslararası klasik müzik arenasında ülkemizin en büyük değerlerinden devlet sanatçısı Gülsin Onay, Arsu Güzel Sanatlar Akademisi katılımcılarıyla deneyimlerini paylaştı.  Yaşları 8 ile 50 arasında değişen 17 katılımcı ile yapılan ustalık sınıfında farklı bestecilerin eserleri üzerinde çalışıldı. Üç saat sürmesi planlanan master class Gülsin Onay’ın sıcak gülümsemesi,samimi  sohbeti,genç piyanistlere yol kat ettirecek önerileriyle 5 saati aşan bir çalışma oldu. Güçlü ve pozitif bir enerji ile yayılan paylaşımlarda sesler ve duygular notaların ötesindeki samimiyette müziğe döküldü. Beethoven,Grieg, Chopin,Mozart ve daha bir çok besteci birbiriyle buluştu. Anıları,yöntemleri,teknikleri ve yazı dilleri bizlere ilham oldu.

Gülsin Onay ise duygularını şöyle ifade etti:

“Her öğrencinin farklı yetenekleri var.Her biri de müziği hissederek yaşıyor, yorumlarken farklı yönlerini ön plana çıkarıyor. Güzel olan; müzikle bütünleşmeleri, kendi hayallerini seslerde yaşamaları, mucize notalarla piyanoya bağlanmaları. Yürekten kutluyorum onları.”

Arsu Güzel Sanatlar Akademisi’nin kurucusu besteci A.Çağlar Arsu’nun girişimleriyle organize edilen Gülsin Onay ile Piyano Masterclass programı bir çok tebrik mesajlarıyla bir sonraki buluşmayı genç piyanistlere müjdelendi.