content_header

Longy School of Music

Arsu Güzel Sanatlar Akademisi ve dünyanın önde gelen müzik okullarındanLongy School of Music işbirliği ile piyanist Christopher M. Orzechİstanbul’daydı.  01-11 Haziran 2012 tarihleri arasında Arsu Güzel Sanatlar Akademisi bünyesinde, ülkemizin her yerinden katılımcılara bire bir dersler, masterclass ve toplu ders çalışmaları gerçekleştirdi.Çok yoğun geçen programda katılımcılar eğitimlerine ekledikleri müzikalitenin yanı sıra güzel dostluklarla programa veda ettiler. Ülkemize ilk kez gelen piyanist ise Arsu ailesine katılmanın vermiş olduğu mutlulukla tekrar geleceğine dair söz verdi.MEB Irmak Okulları Kültür salonu’nda vermiş olduğu başarılı resital ile bir çok insanın kalbinde yer ederek ülkemizden ayrıldı.

Katıldığı pek çok yarışmada onur ödülüne layık görülen Orzech, bir çok enstrümanist, vokalist ve oda müziği gruplarına eşlik etmiş, Fransa, Almanya ve İngiltere’de bir çok solo ve orkestra eşlikli festivallere katılmış, 2 kez Grammy ödülü kazanan Dr. Christopher Kiver, piyanist Dr. Steven Smith veMarylene Dosse gibi önde gelen hocalarla çalışarak müzikal kariyerine ciddi deneyimler kazandırmış ve Boston New Music İnsiyatifi ile Animus Ansamblı kurucularından olmuştur. Halen performans çalışmalarını Dr.Hugh Hinton ile sürdüren Orzech, Chicago’dan Orlando’ya Boston arenasında aktif bir performansçı olarak müzikal kariyerine devam etmektedir.

 

Longy School of Music Hakkında

Dünyanın önde gelen müzik okulları arasında yer alan Longy School of Music, ABD Cambridge Massachusetts’te bulunuyor. Elliott Cartner, Alexandra du Bois, Roman Totenberg, Nadia Boulanger gibi dünyaca ünlü mezunları ve eğitimcileri ile geçmişten bu yana önemli müzisyenler yetiştirmeye devam ediyor.
Ülkemizin müzik alanında önemli değerlerinden biri olan Arsu Güzel Sanatlar Akademisi’nin kurucusu A. Çağlar Arsu kompozisyon alanında kazandığı dereceler ile bu okulun mezun ettiği sanatçılar arasında yer alıyor.