content_header

Akademi Hakkında

ARSU’da tüm branş dersleri bire bir uzman öğretmenlerle yapılır…

Sanat eğitiminde dünya standartlarını ülkemize getirme vizyonuyla kurulan ARSU Güzel Sanatlar Akademisi, yurt dışındaki akademik oluşumlarla işbirliği içerisinde olup; uluslararası standartlara uygun, alternatif eğitim metodu ve programlarla kişiye özel, sanat eğitimi sunmayı amaçlamaktadır.

Akademi, yüksek öğretim kurumları, üniversite ve konservatuar öğretim görevlilerinden oluşan kadrosuyla en yenilikçi eğitim yöntemleri doğrultusunda sürekli gelişimi hedef almaktadır. Her yaş grubuna özel ve amaca yönelik programlarla sanatın her dalında eğitim veren, bilgiyi pratikle yoğurarak çeşitli etkinliklerle herkesin kendini deneyimleyebileceği bir platform sağlayan özel bir eğitim kurumudur. Deniz ve ufka bakan konumu ile doğanın, canlılığın ve sanatın buluştuğu nadir merkezlerden biridir. Temel ilkesi, tek bir sisteme bağlı kalmaksızın, öğrencilerine yurt içi ve yurt dışında konservatuar, güzel sanatlar üniersitelerinde öğrenim görebilme olanağı sunmak, uluslararası sertifika ve diploma programları başta olmak üzere farklı program seçenekleri ile kişiye en uygun ve en doğru eğitimi verebilmektir.

Amaç ve Vizyon

Her insanın içinde varolan, keşfedilmiş ya da keşfedilmemiş üstün özgünlüğü doğru yöntemleri uygulayarak ortaya çıkartmak ve kişinin özgüvenini besleyerek kendinden, hayatından yarattıkları ürettikleri yoluyla zevk almasını sağlamasını amaçlıyoruz.

Unutmamalıyız ki katı yöntemler, her ne kadar en üst düzey eğitim birimleri dahi olsa bile, bireyin özgüvenini sarsarak kişinin gelişmesini durdurup, belki de varolan yeteneğini derinlere gömebilir. Hep doğru bilinen tek düze metodlar yaratıcılığı yok ederek, bireyin yenilik yapma arzusunu olumsuz tepkilerden korku duyulması sebebiyle engelleyebilir. Çünkü hayali gerçeğe dönüştüren en temel şey olan inanç zarar görür. Oysa ki başarının en önemli unsuru inanç; sanatın gereği ise yaratıcılıktır.

İnsanoğlu ancak kendini gerçekleştirebildiğinde gerçek anlamda var olur ve ölümsüzleşir. Arsu Guzel Sanatlar’da esas olan amaç, öncelikle her insana bahşedilmiş estetiği bireyin farketmesini sağlamak, bireye özgü eğitimle kişinin kendi duygulanım ve düşünüşünde yoğurarak, onu geliştirmek ve mükemmeliğe eriştirerek, icra edilen sanat eserini diğerlerinin duygulanım ve düşünüşüne sunmaktır. Bu gerçek anlamda varoluştur; insanın kendini mükemmelleştirmesi, dış dünyaya herkesin anlayabileceği bir dilde ifadesi, özgürlüğü ve ölümsüzlüğüdür..

Sanat, insanın yaşamda erişebileceği en yüksek entellektüel ve ruhsal seviyeye ulaşmanın yoludur.